Často kladené otázky

Jak mohu zjistit, kde koupím hodinky Luminox?

V seznamu autorizovaných obchodních míst.

Kam mám poslat hodinky na opravu?

Náš meetySERVIS je autorizované servisní středisko pro Luminox.

Jak zjistím, kde koupit nové řemínky/ pásky?

S aktuální nabídkou Vám rád poradí obchodní místo Luminox  nebo je najdete na oficiálním e-shopu Luminox, meetySHOP.

Kde mohu získat návod k použití?

Stáhněte si jej na této webové stránce v části Návody.

Jak dlouhá je životnost baterie?

Životnost baterie je obvykle od dvou do deseti let v závislosti na typu hodinek, rozměrech a kapacitě baterie, velikosti a hmotnosti rukou a množství energie potřebné pro různé funkce pohybu. Například chronograf bude mít vyšší spotřebu energie než hodinky s hodinami a minutami.

Některé hodinky Luminox jsou vybaveny indikátorem konce životnosti: Jakmile se druhé ručičky začnou pohybovat ve 4-sekundových intervalech, je načase, aby byla baterie nahrazena v kvalifikovaném středisku společností Luminox. Nicméně i ve 4-sekundovém intervalu budou vaše hodinky pokračovat v běhu po dobu jednoho až tří týdnů. Upozorňujeme, že na baterii se nevztahuje původní záruka.

Jak často by měly být hodinky Luminox servisovány?

Stejně jako každý vysoce přesný přístroj musí být hodinky pravidelně servisovány, aby fungovaly dokonale. Je zřejmé, že nemůžeme uvést přesné intervaly, prože záleží zcela na modelu, klimatu a péči majitele hodinek. Obecně platí, že hodinky by měly být plně servisovány každé 3 až 4 roky.

Pravidla odolnosti proti vodě.

Hodinky Luminox jsou vodotěsné od 100 do 500 metrů, jak je uvedeno na obalu.

Stupeň odolnosti hodinek proti vodě nebere v potaz schopnost hodinek STAY odolávat vodě. Mějte na paměti, že teplotní výkyvy a vnější vlivy, jako například působení rozpouštědel, kosmetiky, prachu nebo otřesy způsobené nárazy nebo náhlé pohyby, mohou zásadně ovlivnit odolnost proti vodě. Hodinky jsou často zasaženy úderem na korunku nebo sklíčko, aniž by zanechaly viditelné stopy, ale vnitřní části se mohou poškodit a hodinky již nebudou odolné vůči vodě. Také je třeba vzít v úvahu, že těsnění a těsnící systémy podléhají opotřebení a přirozenému stárnutí, např. Těsnění na sklíčku, korunce a zadní části pouzdra.

Všimněte si také, že ne všechny řeminky nebo pásky jsou vhodné pro použití pod vodou. S výjimkou otočného krytu by pohyblivé části hodinek (koruna, knoflíky atd.) nemají být používány pod vodou. Před namočením hodinek ve vodě nebo pod vodou byste se měli také ujistit, že všechny pohyblivé části jsou v klidové poloze, zejména šroubovací korunka musí být pevně utažena. Po namočení ve vodě nebo pod vodou by měly být hodinky opláchnuty čistou čistou vodou a poté vyčištěny a usušeny.

V žádném případě neotvírejte hodinky sami. Odolnost proti vodě by měla být pravidelně a nejméně jednou ročně testována oficiálním servisem Luminox.

Obvykle je vodotěsnost hodinek jsou obvykle testována odolnost proti vodě na základě mezinárodních norem ISO 2281 a pouze speciálně konstruované hodinky pro potápěče (jako Luminox série 1500) podléhají mnohem tvrdším zkušebním postupům na základě mezinárodní normy ISO 6425. Naše minimum pro následující aktivity ve vodním prostředí jsou:

 • stříkající voda 3 ATM (30 metrů)
 • Aktivity na  vodní hladině 5 ATM (50 metrů)
 • plavání / šnorchlování 10 ATM (100 metrů)
 • Potápění 20 ATM (200 metrů), pro vaši bezpečnost se doporučuje našroubovat korunku – speciální zkušební postup pro hluboké potápění podle ISO 6425

Jaká je přesnost hodinek Luminox?

Křemenný strojek:

Typická tolerance pohybu křemene má odchylky mezi -05. a +0,7 sekund za den. Přesnost křemenných pohybů mohou ovlivnit vnější vlivy, nalpř. nárazy nebo náhlé změny teploty.

Automatický strojek:

Přesnost hodinek závisí na pohybu a individuálních zvyklostech nositele a může se tedy měnit. Průměrná tolerance přesnosti je mezi -10 / + 40 sekund za den.

Můžu nosit hodinky Luminox, pokud jsem na alergický nikl?

Materiály používané Luminoxem jsou podrobeny přísným testům, aby se zabránilo alergickým reakcím. Pro ty, kteří jsou hypercitliví na nerezovou ocel, doporučujeme zakoupit si hodinky vyrobené z titanu nebo plastu.

Jaká je životnost mého koženého řemínku?

V závislosti na použití a opotřebení je životnost obvykle 6 až 18 měsíců. Vezměte prosím v úvahu hygienické skutečnosti, protože kožený řemínek je denně vystavován přirozenému potu, stejně jako bakteriím a nečistotám. Také z tohoto hlediska se doporučuje výměna řemínku nejméně každých 18 měsíců.

Na co se vztahuje záruka společnosti Luminox?

Na  hodinky je platná záruka po dobu 2 let od data zakoupení u autorizovaného prodejce Luminox, záruka se ztahuje na jakékoliv závady výrobce. Jakékoli poškození hodinek způsobené běžným nebo extrémním použitím není pokryto zárukou výrobce. Položky, na které se nevztahuje původní záruka, jsou baterie, krystal, pásek, stonek a korunka.

Informace naleznete v záručním listu a v brožuře, kterou obdržíte od svého prodejce. Při vrácení hodinek do oficiálního servisního střediska předložte prosím záruční list, na kterém musí být uveden obchod, kde byl produkt zakoupen, datum nákupu a razítko obchodu, aby byla záruka uznána.

Hodinky, které nejsou zakoupeny od autorizovaného prodejce Luminoxu jsou považovány za neoficiální prodejn, mohou způsobit neplatnost vaší záruky a můžete být požádáni o uhrazení a to, i když se na opravu obvykle záruka vztahuje.

Jak funguje luminiscenční technika Luminox?

Hodinky Luminox nabízejí stálý lesk až 25 let, a to i v naprosté tmě. Každé hodinky značky Luminox používají malé samonapájecí mikrovlné trubice. Tyto mikro plynové světlomety (borosilikátové skleněné kapsle) jsou instalovány v ručíčkách, logu značky a tam, kde je to vhodné. Tyto světelné trubice jsou bezpečné pro člověka a nezávadné pro životní prostředí.

Hodinky Luminox nepotřebují žádný externí zdroj světla, který by „nabil“ světlo na ciferníku nebo ručičkách.

Hodinky nevyžadují stisk tlačítka, které by rozsvítil ciferník, fungují stejně jako hodinky s elektroluminiscencí, a proto nespotřebovávají žádnou energii.

Které organizace a osoby používají hodinky Luminox?

Například:

 • U.S. Navy SEALs
 • U.S. Air Force
 • Heliswiss Switzerland
 • Air Glacier, Switzerland
 • Christoph 2 Rettungshubschrauber, Germany
 • Brunei Government
 • San Francisco and Las Vegas Police SWAT
 • Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms (ATF)
 • U.S. Border Patrol
 • U.S. Coast Guard
 • U.S. Special Forces
 • U.S. Secret Service
 • Federal Bureau of Investigation (FBI)
 • Miami-Dade Special Response Team (SWAT)
 • China SWAT team
 • South Korea Air Force F-16
 • Abu Dhabi Air Force Pilots F-16
 • Canada Special Forces
 • A mnoho dalších!

Kde mohu sehnat katalog Luminox?

Každý oficiální zástupce společnosti Luminox vám rád poskytne katalog. Verze PDF si můžete také stáhnout v části Ke stažení.

Je to pro sklíčko hodinek normální se zamlžit?

Hodinky Luminox jsou vyráběny v uzavřeném prostoru s kontrolovanou relativní vlhkostí vzduchu 45%, aby se zabránilo kondenzaci. Kvůli přirozené vlhkosti však může za určitých okolností dojít k hromadění kondenzátu na vnitřní straně hodinek.

K tomu může dojít, pokud jsou hodinky vystaveny extrémním teplotám a chladu v rychlém sledu, např.Vystaven horkému slunci a hned na to plavání nebo studená sprcha. Pokud mlha NENÍ způsobena únikem způsobeným nárazem nebo poškozením hodinek, mlha se rozptýlí, když jsou hodinky opět v normálním klimatu.

Pokud nezmizí během 2 až 3 minut při normální teplotě, pošlete hodinky do autorizovaného servisního střediska.

Kam mohu poslat hodinky na opravu?
Máte-li otázky týkající se opravy a záruky, obraťte se prosím na naše oficiální servisní středisko.

Máte další dotazy nebo komentáře?
Navštivte prosím naši stránku Často kladených dotazů nebo nám napište (viz kontaktní formulář na levé straně).