Kolekce AIR je svázána s Lockheed Martin Corporation

Lockheed Martin Corporation, největší světový dodavatel obranné techniky a výrobce některých z nejúchvatnějších letadel, které kdy byly vyvinuty.

Původně myšleny pro piloty amerického letectva, kteří seděli v kokpitech tryskáčů F-117 Nighthawk Stealth. Nyní jsou součást výbavy elitních pilotů vzdušných sil na celém světě.

AIR SERIES

F-117 NIGHTHAWK 6420 SERIES

2nd timezone (24 hr)

Quartz

Ø  44,00mm

F-22 RAPTOR 9240 SERIES

Big Date

Quartz

Ø  44,00mm

P-38 Lightning: Ďábel s vidlicovým ocasem

První koncepce letounu P-38 Lightning – Fork-tailed Devil vznikla již v roce 1937. Letoun P-38 Lightning – Fork-tailed Devil byl ve své době nejinovativnějším letounem a smrtonos nou zbraní, která spojovala rychlost s pokrokem. Letoun disponoval dvěma přeplňovanými motory a čtveřicí kulometů ráže 50mm a jedním dělem ráže 20 mm. Po oficiálním vydání v roce 1940 byl P-38 schopen vystoupit za jednu minutu do výšky 3300 stop a dosáhnout rychlosti 100 km / h, nejrychleji ze všech stíhačů té doby. Tím se také zdvojnásobila zastrašující hrozba pro lety na dlouhou vzdálenost, přišla možnost přenášet větší zátěž než letoun B-17. S jeho výrazným designem byl P-38 elegantním strojem a jeho dvojitý ocas vytvářel radikální a nový vzhled. Přezdívaný “Fork-tailed devil” ve službách Luftwaffe. Jeho vzheld byl během druhé světové války legendární. P-38 mohl potopit loď, bombardovadt pozemní cíle, ničit tankové konvoje a sestřelovat stíhačky a bombardéry.

Neviditelný bombardér – Lockheed
F-117 Nighthawk

Stíhací letoun F-117 Nighthawk, vyvinutý v úplném utajení, byl prvním letounem, který byl schopný využívat metodu zvanou „stealth“. Jeho překvapivý nekonvenční tvar jasně předpověděl příchod nové éry letounů s obrovským stíhacím výkonem a s nízkou pozorovatelností .

Operace Desert Storm poprvé ukázala světu potenciál letounu, který by mohla proniknout do jákéhokoliv prostředí zahalen rouškou noci a přitom stále zůstat utajen.

Ze služby pro USAF byl letoun F-117 dne 22. dubna 2008 stažen, ale  nadále symbolizuje inovativní myšlení Skunk Works ®  a společnosti Lockheed Martin.

F-22 Raptor

F-22 Raptor je jedním z nejmodernějších stíhacích letounů Air Force. Jeho kombinace stealth, supercruise a maoeuverability spolu s vylepšenou avionikou společně představují obroský pokrok ve vývoji schopností bojových letounů. Letoun F-22 Raptor je schopen provádět mise vzduch-vzduch i vzduch-země, což je v souladu s bojovými trendy 21. století. F-22 Raptor je jednopilotní, dvojmotorové letadlo, které používá stealth technologie. F-22 je  klíčovou složkou amerického letectva. Kombinace technologie stealth, rychlosti, agility, přesnosti a kombinace s možností vést útok vzduch-vzduch a vzduch-země dělají z letounu F-22 Raptor nejlepší bojový letoun součastnosti.

Lockheed Martin SR71 – Blackbird

SR-71 Blackbird ™ patří mezi nejvíce ikonická letadla, která kdy byla sestrojena. Jedná se o pokročilé strategické průzkumné letadlo na dlouhé vzdálenosti vyvinuté USAF a CIA. Blackbird byl schopen létat rychlostí nad Mach 3,2 až ve výšce 85 000 stop a přitom sledovat 100 000 čtverečních mil zemského povrchu za hodinu.

Během své téměř 24 let dlouhé kariéry zůstal SR-71 nejrychlejším a nejvýše létajícím letadlem v historii. Blackbird vytvořil řadu rekordů v kategorii nadmořské výšky a rychlosti, které jsou dodnes nepřekonané. Lockheed je SR-71 Blackbird létal pro americké letectvo a NASA mezi lety 1966 a 1998, kdy byl trvale poslán do důchodu. Přezdívka “Blackbird” vznikla díky inovativnímu plášti z titanu, který byl navržen tak, aby odolával tření v  rychlostech vyšších než Mach 3 a také díky černé barvě letounu.