Společnost POINTtec přebírá montážní závod hodinek od společnosti Gardé. „Made in Germany“ – tato kvalitní pečeť je neoddělitelně součástí hodinek společností POINTtec, tedy Zeppelin, Iron Annie, Junkers, Rosenthal a Maximilian Munich a je základním kamenem firemní filozofie od založení společnosti před téměř 35 lety.

V budoucnu budou „Made in Germany“ a POINTtec těsněji propojeny než kdykoli předtím. Počínaje 1. srpnem může společnost POINTtec převzít veškerý hodinářský personál desetiletého produkčního partnera Gardé Uhren und Feinmechanik Ruhla GmbH.

Je nám potěšením pokračovat v udržování našich zkušených zaměstnanců v našem tradičním umístění – což je jeden z výsledků úsilí od insolvenčního řízení společnosti Siemon, které v posledních měsících profesionálně a nadšeně doprovázelo úpadek společnosti Gardo, a pomohlo tak rekonstrukci a záchranu místa.

Od roku 1862 se v tradičním závodě v Ruhla vyráběla jemná mechanická součástka, která se v roce 1892 konečně stala výrobou hodinek. Produkce se od roku 1929 nachází v historických budovách Bauhausu, kde se dodnes nachází hodinářství a muzeum hodinek Ruhlaer, které pokračuje i společnost POINTtec. Před obratem vytvořily „hodinové hodiny VEB Ruhla“ miliony hodin a pohybů. Ve spolupráci s firmou POINtec bylo v poslední době dosaženo velkého úspěchu s výrobou rádiem řízených náramkových hodinek.

Tímto převzetím posiluje společnost POINTtec svou pozici jednoho z předních německých výrobců hodinek a vysílá jasný signál do výrobního místa Německa. Společnost POINTtec byla založena v roce 1987 a již léta slouží prvotřídním dodavatelům a dodává komponenty známým výrobcům luxusních hodinek. Zásadou zakladatele a majitele společnosti POINTtec, Willi Birka, je nabízet zákazníkům hodinky nejvyšší kvality za nejlepší možný poměr cena / výkon. Se značkami Zeppelin a Iron Annie společnost POINTtec dále rozšířila svou kvalitu výroby o mechanické závody. Krátce po zavedení nové značky IRON ANNIE byla v roce 2019 udělena německá značka Award jako „Vítěz“ v kategorii Výborné značky luxusní za úspěšnou správu značky.

Společnost POINTtec je potěšena, že v budoucnu bude moci oceněná série Bauhaus vyrábět ve skutečném stylu ve vlastní budově společnosti Bauhaus v nově založené společnosti „Uhrenwerke Ruhla“.